Genel

Anabolik Androjenik Steroidler

Anabolik androjenik steroidlerin ne anlattığı hakkında düşünmeden önce bu kavramı kelime kelime inceleyelim. Anabolik kelimesi büyümek anlamına gelir. Yani anabolik steroid sipariş verenlerin maksatları büyümek, gelişmektir. Gelişmeyi sağlayan bir maddenin zararları mı olurmuş? Demeyin! Sizlere hangi koşullarda zararlı olduğunu da söyleyeceğiz. Gelelim androjen kelimesini incelemeye, kadında ve erkekte bulunan ve böbrek üstü bezinin kabuk kısmında salgılanan maddeye androjen denmiştir. Androjenlerin etkisi cinsel organlarda bariz görülürken, cinsel olmayan organların üzerinde de görülür. Erkeklik hormonu olan testosteronun kaynağı androjendir. Erkeksilik bu hormon sayesinde ortaya çıkar.


Steroid satın al üzerine kurulmuş sayfalar anabolik androjenik steroidleri pazarlarken dürüst davranmalıdırlar. Steroidler fiziksel gücü artırırken kişiyi ruksal bir bunalıma sürükleyebilir. Vücudun hormon dengesiyle oynamak tehlikelidir tabii kontrol altında tutmayı başaramazsanız! Anabolik steroidleri ustaca kullanan sporculara steroidlerin yan etkileri teğet geçebilir. Eğer amatörseniz kendinizi lütfen sporcularla kıyaslamayınız! Anabolik steroidler nihayetinde sentetiktir, insan yapımıdır. Buna rağmen ustacadırlar. Steroid satış sayfasında detaylı bilgilere ulaşsanızda anabolik steroidler arasında en fazla kullanılanları hatırlatmakta fayda var. Anabolik steroidlerden bazıları:


Turinabol, Dianabol, Android, Durabolin, Oxandrin, Anadrol, Winstrol ‘dür.


Steroidler sporda kullanılan anabolik ajanlar olarak bilinmektedir. Tarihte ilk kez 1950’li yıllarda kullanılmaya başlamışlardır. Anabolik androjenik steroidlerin en yaygın kullanılan doping yöntemi olduğu düşünüldüğünde amatör sporcuların da bu ilaçlara neden yöneldiği anlaşılacaktır. Antrenmansız kişilerin vücutlarına bilinçsizce steroid almaları tamamen risktir. Steroidler sihirli bir değnek değiller. Spor konusunda size yön veren kişilerin tavsiyelerine mutlaka kulak verin. Yaptığınız antrenmandan bihaber insanların steroid satın al yönlendirmeleri iyi sonuç vermeyebilir. Her konuda olduğu gibi steroid konusunda da bilir kişilerden yardım almak hedefinize daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır. Steroidler hakkındaki bu bilgiler yalnızca erkekleri değil kadınları da ilgilendirmektedir. Kadınların çoğunlukla kullandıkları steroidler erkeklerden ayrışmaktadır. Özellikle kadın sporcuların kullanırken ilk tercihi hormonlarına zarar vermemektedir. Bu sebeple sterodler hakkında üstün körü bilgiler edinerek steroid sipariş vermek uzak durulması gereken bir eylemdir. Anabolik androjenik steroidler hakkında daha fazla bilgi için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın