Genel

Anabolik Steroidler Hakkında Yanlış Bilinenler

Anaboik Steroidler

Anabolik steroidler diye arama motorlarına yazdığınızda karşınıza dev büyüklükte erkekler ve kaslarına uyguladıkları enjektörler çıkmaktadır. Bu görüntü kimilerine itici gelirken kimilerine çekici geliyor. Anabolik steroid kullanan kişiler her zaman kendi iradesiyle bu ilaçlara yönelir. Erkek kısırlığı diye bir gerçek var ki bu doğrudan steroid kullanımıyla eşleştiriliyor. Steroidlerin tüm olumsuz yanlarını söylerken şu da hesaba katılmalıdır.

Doktorun reçete ettiği bir ilacın bile yan etkilei olabiliyor. Reçete edildiği şekilde ilacın alımı uygun görülmektedir. Steroidlerde de aynı durum geçerlidir. Düşünün ki iyi niyetli olarak reçete edilen steroid farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken durum steroidlerin zararlarından ziyade doğru bir şekilde kullanımına odaklanmaktır. 

 Steroid sipariş verirken testosteron hormonunuzun çalışma düzenine müdahale ettiğinizi bilmelisiniz. Profesyonel sporcular daha spor hayatlarına başlar başlamaz mutlaka steroidlerin ismini duyacaktır. Neden kullanıldığına dair fikir edinirken muhtemelen bunun etik olup olmadığını sorgularlar.

Anaboik Steroidler

Anabolik Steroidler Hakkında Yanlışları Geride Bırakın

Anabolik steroidler bir anda güç kazanmanıza destek olacak ciddi kuvvetli ilaçlardır. Antrenmanlıysanız steroidlere sarıldığınızda rakibinize iyi derecede fark atabilirsiniz. Spor hile kabul etmeyeceği için bu ani güçlenmeyi doğru bulmaz. Siz rakibinizle eşit şartta yarışmalısınız ki hakederek kazanabilesiniz.

Vücudunuzun her bölgesindeki kas kütlesinin artmasına yardımcı olan steroidler yanlış kullanıldığında sağlığınızı bozabilir. Bu pek çok insanın sık rastladığı bir durumdur. İlk sebebi ise steroidi kullanan kişilerin daha fazla bu ilacı kullandıkları takdirde çok daha hızlı büyümeleridir. Büyük sorunları beraberinde getirecek olan bu yanlış kullanım hiçbir uzman tarafından tavsiye edilmez. 

Amatör sporcular arasında da popüler hale gelen steroidlerin kapsama alanı genişledikçe kullanan yaş sınırı da düşüş gösterdi. Bu pek çok ebeveyni de endişelendirdi. Henüz on sekiz yaşını bile doldurmamış gençlerin steroid sipariş vererek vücut ggeliştime yapmak istemeleri gerginliği daha da artırmıştır.

Steroidler sentetik testosteron hormonudur. İnsan vücudunda doğal ve normal şartlarda bulunan bu hormonun dengesi alelade sebeplerle bozulmamalıdır. Gerş dönüşü olmayan sağlık sorunlarının habercisi yanlış steroid kullanımı olabilmektedir. Steroid satın al sitelerine yönelmeden önce yaşınız, ortamınız, gelişiminiz bu ilaçları kullanmaya uygun mu, araştırılmaktadır. Ergenlik dönemini tamamlayamamış kişiler hayallerine kavuşmak için steroide başlamamalıdır. Doğru yaş ve doğru zamanda sporla beraber steroid kullanımı daha az risk taşımaktadır. 

Bir cevap yazın