Genel

Enjeksiyon Steroid Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Enjeksiyon Steroid Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Testosteron gibi birçok erkeksel hormonları uyaran steroidler, tablet olarak kullanıldığı gibi günümüzde enjeksiyon olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Enjeksiyon steroid yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgisi olan kişilerin enjeksiyon yapması sağlık açısından önemlidir. Yanlış yapılacak enjeksiyon gelişim yerine çeşitli zararlara yol açabilecektir. Satın aldığınız steroid enjeksiyonunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sitenin ücretsiz destek hizmetlerinden faydalanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Enjeksiyon yoluyla steroid alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Mümkün olduğu kadar aynı noktadan enjeksiyon yapılmaya çalışılmalıdır. En önemlisi her defasında enjektörlerin değiştirilmesi ve steril olmasına dikkat edilmelidir. Steril olmayan enjektörler, mikrop bulaşmasına ve çeşitli hastalıklara yol açabilecektir. Steroid etkisinin fazla olabilmesi için enjeksiyon yapılırken, vücuda yavaş yavaş verilmelidir. Yavaş verildiğinde, vücutta daha iyi yayılma gösterecek ve hormonlar parçalanarak, etkisini kısa sürede en iyi seviyede gösterecektir.

Steroid Temin Etmek

Günümüzde insanları çoğu yasa dışı yollarla kullanma yöntemlerini tercih etmektedir. Vücut geliştirme sporu yapanlar, istedikleri kas kütlesine kısa sürede ulaşabilmek ve vücut dayanıklılıklarını artırabilmek için anabilik steroid türlerini tercih ediyorlar. Enjeksiyon steroidleri tercih edenler, siteden online olarak hemen sipariş verebiliyorlar. Siparişlerini verirken, enjeksiyon işlemini nasıl yapacakları konusunda da bilgi alabiliyorlar.

Enjeksiyon Nasıl Yapılır?

Enjeksiyon steroidleri kullanmak isteyenler, toz steroid varsa ampul içerisindeki sıvı ile karıştırarak iyice eritir. Eriyen maddeyi, enjektöre çeker ve kol ya da bacağın üst bölümünde yer alan kaba et olarak tabir edilen kas bölgesine yapar. Enjeksiyon yapmak isteyenler, isterlerse insülin iğnesi yöntemindeki gibi deri altına olacak şekilde iğnelerini yapabileceklerdir. Enjeksiyon yapmak isteyenler, dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi edinmeden işlem yapmamalıdır.

Kimler Steroid Kullanmalıdır?

Anabolik steroid kullanmak isteyenler için belirli bir yaş sınırı vardır. Steroidler, kas ve kemik uyarımı yaptığı için kullanmak isteyen kişinin gelişim yaşını tamamlamış olması, spor yaparak, kas gelişimini belirli bir seviyeye getirmiş olması gerekiyor. Bunun için erkeklerde 21 yaşını tamamlamış ve ortalama 2 – 5 yıl arası spor geçmişi olması gerekiyor.

Bir cevap yazın