Genel

Steroid, Ergenlik Döneminde Kullanılmalı Mı?

steroid

Anabolik steroidlerin zararları adına yazılmış onlarca makale bulabilirsiniz. Ancak insanlar steroid hakkında ciddi şüpheye düşebilmektedir. Steroid kullanır kullanmaz ani bir ölüm yaşayacağını sanan insanlar da yok değil. Bu bilgilerin hepsi tuzak bilgidir. Steroidler pek çok kişinin yanlış kullanım sonucu sağlığını bozsa da faydaları da kesinlikle vardır. İlk bilgiyi hemen havada kapmak lazım. Steroidler sadece kas kütlesi yapmak için kullanılmaktadır. Ayrıca vücut geliştirmek adına kullanılmamaktadır. Steroidler hiçbir faydası olmayan maddeler olarak lanse etmek doğru değildir. 

Anabolik steroidlerin kötüye kullanımı yaygın olduğu için insanlar bunu yalnızca kötü bir madde olarak algıladı. İnsan sağlığına kasteden her madde kötüdür. Steroidlere ise sadece kötü demek  yanlıştır. Anabolik steroid satış yapan sayfalarda bu ilaçlar hakkında bilgiler yer alsa da yetersiz kalmaktadır. Anabolik steroidlerin kemikleri ve kasları uyardığını biliyor muydunuz? Peki bazı cinsel işlev bozukluklarında tedavi amaçlı kullanıldığını? Şimdi daha detaylı olanak anabolik steroidlerin hangi alanlarda fayda sağladığına bir bakalım;

  • Ergenliğe geç giren erkeklerde hormon düzenlemek adına steroiderden yardım alınmaktadır. 
  • Kadınlarda görülen osteoporoz yani halk arasında kemik erimesi olarak bilinen hastalığın tedavisinde 
  • Hormonal dengesizliklerin normal seyrine kavuşturulmasında
Steroid

Steroid Kullanılmasının Yönleri

Abartıdan uzak ve medikal alanın dışında kullanılan steroidler dayanıklılık ve güç artışı sağlamaktadır. Büyüme evresini tamamlamışsanız, herhangi bir sağlık probleminiz yoksa, daha önce steroidlere karşı olumsuz bir reaksiyon göstermediyseniz uzmanların gözetimi dahilinde anabolik steroid sipariş verebilirsiniz. 

Günümüzde steroidleri hızlı kas gelişimini desteklediği için aşırı dozda kullananlar var. Steroid satış yapan her marka bu ürünlerin ilaç kategorisinde  değerlendirildiğinin altını çizmelidir. Sporcular hedeflerine ulaşmak için izin dahilinde steroid kullanmalıdır. Aksi halde profesyonel bir spor dalında rakiplerinizle eşit şartta yarışmanız gerektiği için ciddi cezalar alabilirsiniz.

Günümüzde vücut geliştirmeye artan merak özellikle erkeklerde küçük yaşlarda başlamaktadır. Bunun ilk sebebi sosyal medyadır. Steroid sipariş verilen web sitelerinde henüz gelişimini tamamlamamıs çocuklar için anabolik satışı yapılmamaktadır. Steroidleri kullanıp hemen güçlenmek istiyorum. Diyen gençlerin öncelikle bir sağlık taraması yaptırmaları çoğu riskin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın