Genel

Steroidler Atletik Performansa Etki Eder Mi?

Steroidler

Anabolik steroidler, spor alanında yaklaşık olarak 40 yıldır yer alıyor. Uzun süredir sporcu hayatında yer edinen steroid maddesi, verdiği sonuçlarla tartışmanın odak noktası haline geliyor. Steroidlerin tartışılması sürerken kullanımda hiçbir değişiklik yok. Yani insanlar steroid kullanımını azaltmıyor. Hatta daha da fazlalaşıyor. Yaşanılan tartışmalar asıl kullanıcıyı etkilemiyor.

Anabolik steroidin performansı etkilediği yönünde yapılan açıklamalar ise yine teyite muhtaç bir hal almaktadır. Bu konuda fikir ayrılığı yüzde 50 şeklinde ayrılmış durumdadır. Kimi düşünür steroidin performansa etkisi olmadığını söylüyor. Diğer açıdan bakanlar ise steroid maddeleri tamamen performans odaklıdır. Steroid sipariş veren kullanıcılar ise bu tartışmaları fazla düşünmüyor. Özellikle vücut geliştirme salonlarında kullanan kitle için hacim ve büyüme ön plandadır. Kullanıcılar elbette performans yönünü de düşünmektedir.

Performans açısından baktığımızda önemli bir katkı yaptığını söyleyebiliriz. Bu konu her ne kadar tartışılsa da asıl kullanıcının verdiği sonuçlar her şeyi gözler önüne seriyor. Geçmişte spor müsabakalarında kullanılan steroidlerle gelen başarı tam da bunu kanıtlar nitelikte. Pek çok sporcunun Olimpiyat Oyunları başta olmak üzere pek çok alanda kullandığı daha sonradan tespit edilmiştir. Ve bu kullanım esnasında sporcular belli başlı başarılar elde etmiştir. Sporcular, kupa, madalya ve daha birçok ödül kazanmıştır.

Steroidler

Anabolik Steroidler Performans Etkili Mi?

Anabolik steroid satın al işlemi yapan biri maddenin her şeyinden faydalanmak ister. Aslında steroidlerin yapısı kişinin yapmak istediğine göre şekillenebilir. Yani siz hacim, kas ya da yağ yakıcı olmasını istiyorsanız bu düzlemde kullanırsınız. Ancak bazı maddeler direkt olarak bu etkiyi verir. İşte performans attırmak içinde testosteron gibi maddeler tercih edilir. Ve bu maddeler performans attırma da gerçekten etkilidir.

Steroid sipariş verenler işin aslında inceliğini bilmektedir. Performansı hissetmek isteyenler ve gücün öncüsü olmak için steroidleri kullanmaktadır. Kullanıcı için illa bir spor müsabakasına katılmaya gerek yok. Vücut geliştirme sporu ile uğraşan birine göre de steroidler önemli hale gelmektedir. Kısacası doz ve kullanım yöntemi performansa etki eder. Eğer etki etmeseydi bu kadar sene kullanılmazdı. Halen revaçta olması steroidin gerçekten iyi olduğunu göstermektedir.

Bir cevap yazın