Genel

Steroidler ve Beslenme Düzeni

Steroidler

Beslenme fit bir vücut için çok önemli bir yer tutar. Sporcu vücudu hayali kuran biri araştırmalara başladığında protein diyetleri, steroidler gibi işe yarayan bilgilere ulaşacaktır. Ancak hayalperestlik bir yere kadar sürdürülmelidir. Kimse şahane bir vücuda bir haftada sahip olmaz. Öncelikle kişinin iradesine hükmetmesi gerekir. Sporcu vücudu denildiğinde akla ilk gelen kas kütleleridir. Adonis ( Oblik ) kası olarak bilinen o meşhur görüntüyü bilirsiniz. Erkeklerin özellikle çalıştığı kaslardır.

Vücut geliştirmeye başladığınızda halk arasında ağızdan ağıza yayılan pek çok palavraya denk gelirsiniz. Bunlardan genellikle steroidler ve protein tozlarına ithafen söylenen yalan yanlış sözlerdir. Vücudu istenilen forma getirmek için pek çok sporcu ciddi kararlar alırlar. İşte steroid kullanmak da bu kararlardan en iddialı olanıdır.

Steroidler

Steroidler ve Kullanma

Amatör bir sporcuysanız bu yazıyı daha profesyonel bir seviyeye geldiğinizde okumanızı tavsiye ederiz. Zira steroid kullanmak zaman zaman riskli olabiliyor. Steroidlerin yanına doğru beslenme de eklendiğinde bir hafta değilde bir ay gibi kısa sürede etkili bir gelişme göstermiş olursunuz.

Steroidler ilaçtır. Kimyanızı bozabilirler. Riski en aza indirmek için steroid sipariş verirken bir de danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu maddelerin içeriğini bilmek beslenme düzeninizi şekillendirmenizde etkili olacaktır. Bu konuda deneyimli kişilerle vücut çalışma imkanınız varsa steroid satın al işleminizi tamamlamadan görüş almanız faydalı olacaktır.

Kuvvetli olmak için kolay yol yoktur. Sıkı çalışma sonucu dökülen teri görmezden gelmelisiniz. Kullandığınız steroidler yaptığınız antremanlara destekleyici olarak işlev görür. Hedefinize kısa vadede ulaşabilirsiniz. 

Steroid kullanmak ve doğru beslenmek tamamen ölçüye bağlı olarak verim gösterir. Çok miktarda steroid almak ve takıntılı şekilde vücut geliştirmeye yönelik çalışmalar sağlığınızı tehdit edebilir. Doğru beslenmeye ilave olarak kullanılan steroidlerin etkileri muazzam şekilde artacaktır. Unutulmamalıdır ki steroidler de önerilen dozlarda kullanılmalıdır. Vücut geliştirme yaparken dengeli davranmak önemlidir.

Aşırıya kaçmak sağlığınız için zararlı olabilir. Protein alımını yeterli miktarda yaptığınızda bu kan yoluyla kas hücrelerine taşınacaktır. Böylelikle vücut geliştirme adına önemli bir adım atmış olursunuz. Egzersizler, antrenmanlar, beslenme ve steroidler tek başlarına iyi bir vücut için yeterli değildir. Spor hocanıza ve uzman diyetisyeninize başvurarak doğru bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın