Genel

Testosteron Hormonu Steroidler Tarafından Taklit Mi Ediliyor?

Testosteron

Akıllarda hep bir soru işareti bırakan steroidler erkek testosteron hormonun sentetik halidir. Sentetik kelimesini duyar duymaz ürkmüş olabilirsiniz. Bunu kötü bir şekilde yorumlamaktansa steroidlerin bazı hastalıkların tedavisinde kullanıldığını hatırlatalım.  Anabolik steroidler kas kütlesini inşa eden maddelerdir. Neden spor ve beslenme varken böyle bir maddeye ihtiyaç duyalım? Sorusuyla sıklıkla karşılaşılmaktadır.

Profesyonel ya da amatör bir sporcunun yapacağı antrenmanlar ve diyetin sonucunda ulaşabileceği belli bir nokta vardır. Hiçbir antenan planı yahut diyet sadece günler içinde sihirli bir değnek değmişçesine vücut görünümüne etki etmez. Steroidler ise istikrarlı bir biçimde verilen programa uyarak kullanıldığında vücut görünümünde şaşırtıcı bir etki yapacaktır. 

Testosteron

Testosteron Hormonu

Anabolik steroidler elbette doğru kullanıldığı taktirde yasaklı bir madde değildir. Güçten düşen hastanın özel bi tedaviye ihtiyacı vardır. Genellikle doku kaybına uğrayan kişilerin yeniden doku kazanabilmeleri için anabolik steroidler reçete edilir. Steroidler güçlü oldukları kadar güç verebilen medyada ciddi ses getirmiş olan etkili ilaçlardır. Tabii göz ardı edilen bir nokta da steroid sipariş verirken herkesin über kaslara anında sahip olacağını düşünmesidir.

Bir defa steroidler her bünyeye farklı oranda etki eder. Kimisi kullanmakta olduğu steroidler sayesinde daha program bitmeden istediği vücuda kavuşurken, henüz gözle görülür şekilde yol katedememiş kişilerde olabilir.  Steroidleri sorgularken;

  • Kişinin sağlık durumunu,
  • Ne şekilde kullandığını,
  • Doğru kişilerle bilgi alışverişinde bulunup bulunmadığını

Hesap etmek gerekir. Steroid sipariş verdiğiniz yer doğru adres ise size bu ilaçların riskleri konusunda da bilgilendirme yapacaktır. 

Steroidlerin Kullanılması ve Yan Etkileri

Steroidleri kullanan kişilerin tecrübelerine bakıldığında kimi yan etkilerinden bahsetmez bile. Bir kısım insan ise ister profesyonel sporcu olsun ister amatör steroidlerin yan etkileri sebebiyle ciddi sağlık problemleri yaşadıklarını anlatır. Her vücudun steroidin içeriğine göre vereceği tepki aynı olmaz. Bunun için steroid satış yapan sayfalardaki yetkililerde kimse hakkında kesin bir ifade kullanamaz.

Steroid kullanmakta kararlıysanız yüksek dozlarla başlamamalısınız. Önce vücudunuzun verdiği tepkiyi gözlemlemelisiniz. Birkaç hafta kullandığınız küçük dozlardan sonra hedefinize ulaşmanıza tahmini ne kadar süre kaldı bunu  öngörebilirsiniz. Henüz yeni steroid sipariş verdiniz. Ve tereddüt ediyorsanız bu ilaçları kullanmakta kesin kararlı olmadığınız sürece başlamamalısınız. 

Bir cevap yazın