Genel

Vücuda Fazladan Anabolik Steroid Almak

Anabolik Steroid

İnsan vücudunda belli oranda her maddeden bulunuyor. Takviye olarak alınan pek çok maddenin aslında doğal şekliyle yer aldığı bir gerçek. Buna en iyi örnek testosteron. İnsan vücudunda yeteri kadar testosteron yer alıyor. Ancak bazı durumlarda bu testosteron oranı düşebiliyor. Yaşlılık ya da ağır yapılan spor sonrası testosteron oranında düşüş gözlemleniyor. Anabolik steroid bu şekilde vücutta kendini gösteriyor. Peki vücutta var olan bir maddeyi desteklemek doğru mu? Ekstra steroid alımı gerçekleştirmek zarar verir mi? Bu sorulara yanıt arayalım.

Anabolik steroid, spor yapanlar için oldukça önemlidir. Özellikle bir hedefi olan sporcuların kullandığı daha fazla bilinmektedir. Daha iyi gelişim göstermek ve istediği vücuda kavuşmak için bireylerin ilk tercihi steroidler olamaktadır. Bunun en büyük sebebi ise daha çabuk gelişim göstermesidir. Sporcunun isteklerine anında cevap verebilen steroidler bu yüzden tercih edilmektedir. İnsan yapısında her ne kadar steroid yer alsa da kimi için bu yeterli değildir. Ekstra anabolik steroid alarak takviye yapmak isteyenler bir hayli fazladır.

İnsandaki en belirgin steroid, testosteron maddesidir. Testosteron herkesin bildiği gibi oldukça güçlü bir testosterondur. Birçok spor müsabakalarında testosteron kullanılır. Ancak yapılan testlerde testosteron oranı normalin dışında çıktığında doping maddesi olarak geçer. Bu da spor müsabakalarından men edilmeye neden olur. Eğer bir başarı da varsa sporcunun sağladığı başarılar elinden alınır. Ancak sadece vücut geliştirmek için kullanacaklar için bir problem teşkil etmez. Sadece profesyonel spor müsabakalarında doping kuralı geçerlidir. Bu da her spor dalında değildir. Ama Önemli müsabakalarda steroid kullanımı yasaktır.

Anabolik Steroid

Anabolik Steroid ve Testosteron

Testosteron maddesini ekstra almak sporcu için gereklidir. Ağır antrenman yapan ve vücut geliştirme sporunu sürekli devam ettiren biri için testosteron önemlidir. Ekstra güç sağlarken vücudun gelişimine de katkı sağlar. Ayrıca anabolik steroid almak vücudun bazı eksiklerini de tamamlayabilir. Ancak bu teşhisi doktorların koyabileceğini unutmayalım.

Vücuda haddiden fazla verilecek steroid zararlı olabilir. Gerektiğinden çok steroid verme işlemi vücudu zorlar. Belli yan etkileri ortaya çıkarır. Doğru yapıldığı sürece yan etkisini azaltmak mümkün hal gelir. Ancak fazlalaştırma amacı dışına çıkmasına neden olur.

Related Posts

Bir cevap yazın