Genel

Vücut Geliştirme İçin Kullanılan Steroidler

Vücut Geliştirme İçin Kullanılan Steroidler

Vücut geliştirme adına çalışmalar yapan kişiler ve sporcular tarafından özellikle tercih edilen anabolik steroidler arasında; protein tozu, besin takviyeleri, egzersiz ve anabolik steroidler bulunmaktadır. Kas oluşumunun artması adına beslenmenin yeterli olmadığı vücut geliştirme için ek takviyeler önemlidir. Beslenmenin yanı sıra takviye olarak alınan protein tozlarını besinlerden almak için ciddi bir beslenme yüküne sahip olmak gerekir. Bu mümkün değildir, bu nedenle vücut geliştirme için kullanılan steroidler önemli bir destektir.

Anabolik Steroidler Nelerdir?

Testosteron hormonu ile benzerlik gösteren yapıya sahip olan anabolik steroidler, fiziki güç artışı, cinsel üreme, kas gelişimi adına önemli özelliklere sahiptir. Anabolik steroidler; Androstenedione, Methyltestosterone, Dehydrochloromethyltestosterone, Stanozolol, Nandrolone, Methandienone, Oxandrolone gibi çeşitlere sahiptir.

Anabolik Steroidlerde Vücut Gelişimi Nasıl Olur?

Kasların güçlenmesi adına steroid bir uyarıcıdır. Aynı zamanda kemiklerin gelişiminde etkilidir. Kırmızı kan hücrelerinin artımı sağlanır. Cinsel bozukluk tedavilerinde kullanılır. Vücut gelişiminde de sporcular tarafından tercih sebebidir. Kadınlarda öne çıkan kemik erimesi ya da anemi gibi durumlarda da önemli etkiye sahiptir. Kas kütlesinde normal bir artış oluşması ve hasara yol açmaması adına düzenli ve periyodik kullanımı mevcuttur. Belirli kullanım şekli ve kür çeşitleriyle aralıklı olarak kullanılır.

Vücut Gelişiminde Steroid Yeterli Mi?

Vücut gelişimi öncelikle tam programlı bir süreçtir. Bu program içerisinde yer alan doğal beslenme programı, özel egzersizler ve steroid kürleri tam kapsamlı bir arada uyulması gereken kuralları içerir. Şayet sadece steroid alarak düzenli beslenmiyorsanız, etkili bir sonuç elde edemezsiniz. Dolayısıyla düzenli spor, egzersiz, kardiyo, protein, karbonhidrat ve kalori alımı ile steroid olumlu yönde sonuç verir.

Her program düzenli uyulması gereken metotlar içerir. Hiç spor yapmayan ve yeterli besin almayan kişilerin sadece steroid ile vücudunu geliştirmesi olumlu bir sonuç sağlamaz. Vücut gelişiminde öncelikle vücudunuzu tanımalısınız. Zayıf vücut tipine göre protein ağırlıklı besin olmalıdır. Bunun yanı sıra kilosu ve yağ oranı yüksek olan kişilerin seteroidin ikinci küründe etkili sonuç alması adına kullanması gerekir. Steroid kullanımında en makul kullanım düzenli programla birlikte uygulanmasıdır.

Bir cevap yazın